Bądź na bieżąco! Zadzwoń teraz: 570 550 033
I.V. Clinic
I.V. Clinic

Solcoseryl

Polecane usługi

Cudowny, prosty środek z wieloma zastosowaniami w medycynie regeneracyjnej. Wspomaganie procesów naprawczych i zwiększanie wydolności organizmu. To właśnie jego główne działanie.

Czym jest Solcoseryl?

Jest bezbiałkowym dializatem pozyskiwanym z krwi cieląt. Możecie go Państwo kojarzyć z gabinetów dentystycznych. W formie maści i żelu fantastycznie regeneruje uszkodzenia błon śluzowych, np. afty.

Jest to doskonały środek nie tylko służący osobom chorym do regeneracji, ale jak za chwilę przeczytacie – również dla ludzi zdrowych, aktywnych, u których wspomaga regenerację powysiłkową.

Zawiera w sobie wiele substancji o małej masie cząsteczkowej, m.in. glikolipidy (składnik błon komórkowych), nukleozydy i nukleotydy (elementy budulcowe DNA i RNA), oligopeptydy, pierwiastki śladowe oraz elektrolity.

Jak właściwie działa?

Bardzo wdzięcznie i bardzo szeroko:
– Aktywuje transport tlenu oraz jego zużycie,
– Aktywuje transport elementów odżywczych oraz ułatwia ich przyswajanie w komórce,
– Polepsza krążenie krwi,
– Stymuluje energetyczny metabolizm wewnątrzkomórkowy i zwiększa zapasy wysokoenergetycznych fosforanów,
– Stymuluje transport glukozy do komórek,
– Nasila syntezę kolagenu,
– Stymuluje migrację i rozwój/mnożenie się komórek.

Solcoseryl jest właśnie tym czego potrzebują pacjenci po urazach w obrębie tkanek miękkich, ale również po urazach kostno-stawowych, czy kontuzjach wiązadeł i mięśni. Gra również istotną rolę w leczeniu angiopatii cukrzycowej, oraz chorób naczyń krwionośnych. Wspaniale sprawia się także w regeneracji powysiłkowej, pobudzając procesy naprawcze w przetrenowanych mięśniach.

Swoje zastosowanie ma również u osób z chorobami o podłożu autoimmunizacyjnym, oraz osób z przewlekłymi stanami zapalnymi organizmu. Solcoseryl korzystnie wpływa na skórę trądzikową, z tendencją do bliznowacenia, odbarwień, teleangiektazji, wybroczyn oraz zmian wysiękowych. Dzięki aktywizacji transportu tlenu i elementów odżywczych, również sprawdza się u sportowców jako preparat polepszający wydolność organizmu. Polepsza krążenie krwi, a dzięki nasilaniu syntezy kolagenu działa ochronnie na obciążone stawy.