Bądź na bieżąco! Zadzwoń teraz: 570 550 033
I.V. Clinic
I.V. Clinic

Fizjoterapeuta działa cuda

Wizyta u fizjoterapeuty pomoże wykryć nieprawidłowości w układzie ruchu i wprowadzić zmiany niezbędne dla zdrowia ludzkiego ciała.

Życie to szereg przyzwyczajeń i uproszczeń. Ludzki mózg, będący sterownikiem każdego elementu ciała niejednokrotnie wykazuje skrajne lenistwo. Zapamiętuje ruchy, z których często tworzy swego rodzaju schematy. Większość z nich niekorzystnie wpływa na układ ruchu człowieka ze względu na nieprawidłowości w biomechanice. Schylanie, podnoszenie czy sięganie po przedmiot może obciążać segmenty kończyn lub kręgosłupa doprowadzając do pojawienia się bólu. Niezbędnym elementem całej układanki jest zatem fizjoterapia.

 

 

Terapeuta w odpowiedni sposób pomoże rozwinąć, utrzymać i przywrócić maksymalną i poprawną zdolność ruchową i funkcjonalną człowieka. Szczególnie przydaje się to w przypadku dochodzenia do sprawności po urazach, czy chorobach, jednak niezwykle istotne jest także w codziennym funkcjonowaniu w pełni zdrowych ludzi. Swoimi metodami leczniczymi oraz odpowiednimi ćwiczeniami wprowadzi korekty w postawie ciała i ruchu, ograniczając tym samym rozwój niektórych schorzeń i ich następstw lub całkowicie niwelując patologię.